Ten wpis powinien składać się z jednego zdania, które mogłoby brzmieć: Grupa Pracuj znów dała radę! 🙂 Nie mogę Cię jednak zostawić – Mój Ulubiony Czytelniku tylko z tym stwierdzeniem, spieszę więc donieść co takiego działo się podczas ostatnich Wyzwań HR, które przypadły w tegoroczny Dzień Kobiet.

Klimat – tym razem Pracuj.pl postawił na nieco inną formułę niż dotychczas. Po pierwsze nie było klimatu typowej konferencji – wystąpienia odbywały się w dużej sali z okrągłymi stołami, przygaszonym światłem i atmosferą, która sprzyjała wymianie zdań bez konieczności oczekiwania na przerwę.

Program – tematyka wystąpień i zaproszeni goście zachęcali do udziału jeszcze przed konferencją. Pomimo tego, że większość prelegentów miałam okazję słyszeć wcześniej (niektórych nawet kilka razy), każdy poruszony temat był dla mnie interesujący. Program składał się z wystąpień indywidualnych oraz panelu dyskusyjnego.

Prelegenci – w tym temacie Grupa Pracuj ma naprawdę duże doświadczenie. Osoby występujące na scenie nie bez powodu się na niej znalazły – ciekawe spostrzeżenia, dobre przygotowanie i umiejętność mówienia do innych spowodowały, że dobrze się ich słuchało. Cieszę się, że wśród osób zaproszonych pojawiła się Kinga Baranowska – polska himalaistka, która z HR-em nie ma nic wspólnego, a której wystąpienie dało mi sporo do myślenia w kwestii dążenia do wytyczonych celów.

Co biorę dla siebie? Wzięłam kwiaty 🙂 Co jeszcze? Historyczne spotkanie z Pauliną z paulinabasta.com (pierwszy raz w realu). Kilka inspiracji, doświadczeń i ważnych rozmów. Dobrze dzieje się w branży – oby tak dalej!

P.s. Obiecałam sobie, że będę szukała inspiracji dla małych i średnich firm – były! O tym, że budowanie wizerunku warto zacząć od zrobienia małych kroków, o tym, że strona kariery jest naszą wizytówką jako pracodawcy (tak często pomijaną), a nawet o tym ile rozmów kwalifikacyjnych ma sens w jednym procesie rekrutacyjnym.

Mój Ulubiony Czytelniku, byłeś na konferencji? Jakie są Twoje wrażenia?

Poniżej znajdziesz kilka zdjęć z Wyzwań HR w Warszawie.

Udostępnij:
Autor wpisu: Ula Zając-Pałdyna
Założycielka HR na obcasach, właścicielka agencji doradztwa personalnego, prawniczka pisząca doktorat z zarządzania.