Wystąpienia w mediach

Pracodawcy w końcu zauważyli rodziców. Raz hit, raz greenwashing.

Spóźnienia, kolejne dni opieki na dziecko, nieplanowane wyjścia przed czasem. Nowy rok szkolny w biurach. Kolejny sezon łaski szefa, krzywych spojrzeń bezdzietnych kolegów i ciągłego usprawiedliwiania się. Coraz więcej pracodawców dostrzega te frustracje i próbuje ulżyć zatrudnionym rodzicom w tej walce. Niestety niektórzy głównie na papierze.

Więcej na Bankier.pl

Każde doświadczenie ma znaczenie

Rozmowa o pracę – samo wyrażenie budzi stres, ale czy słusznie? Okazuje się, że nie tylko ścieżka zawodowa, ale również doświadczenie zdobyte zupełnie przypadkowo, może pomóc nam na zmianę pracy. Które umiejętności wykorzystywane każdego dnia, warto pokazać w CV? W jaki sposób więc przygotować się do rekrutacji, tak aby nie tylko zrobić dobre wrażenie, ale również nieźle zaskoczyć rekrutera? I czy w czasie rozmowy o pracę wolno odwrócić rolę i zapytać pracodawcę o doświadczenie firmy?

Więcej na NewOnce Club

Employer branding po polsku

Rozmowa:

💡o tym jak można mierzyć działania EB;
💡o tym co jest ważne dla kandydatów w ofertach pracy;
💡o wykorzystaniu social mediów w komunikacji na linii kandydat – pracownik – pracodawca;
💡o tym jak rozstawać się z pracownikiem, aby to rozstanie było jak najmniej bolesne.

więcej na: speaker.com

Podcast: Dobra Robota

Szkolenie, kurs, webinar, a może studia podyplomowe? Jak znaleźć czas na rozwój podczas pracy zdalnej i być zmotywowanym do rozwijania swoich kompetencji? O tym i innych aspektach rozwoju w ramach home office posłuchasz w ramach podcastu Pracuj.pl „Dobra robota” nagranego wspólnie z Justyną Mazur.

Jak „urlop” macierzyński zmienia podejście do kariery zawodowej

NFJ Masterclazz: Transparentny pracodawca

Transparentność wewnątrz organizacji. Jak ją wprowadzić, jak komunikować ją na zewnątrz oraz oraz jak wesprzeć biznes w pozyskaniu i utrzymaniu talentów IT.

więcej na No Fluff Jobs Masterclazz

10 trudnych pytań na rozmowie rekrutacyjnej – jak na nie odpowiedzieć?

Poradnik Pracuj.pl – Q&A: Wszystko, co chcesz wiedzieć o CV!

Poradnik Pracuj.pl – 10 pytań, które warto zadać rekruterowi

Domówka z Pracuj.pl #2 Kierunek – Rozwój! Zdalnie też można!

Jawność wynagrodzeń – o co należy zadbać, a czego się wystrzegać komunikując wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę

Nie od dziś wiadomo, że obszar wynagrodzeń budzi zainteresowanie zarówno pracowników, osób starających się o pracę oraz pracodawców. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wynagrodzenia w przedsiębiorstwach prywatnych owiane były pilnie strzeżoną tajemnicą, a pracownicy zobowiązani byli do podpisywania swoistego cyrografu tak, aby informacja o zarobkach nie wyszła poza ustalenia dwóch stron stosunku pracy.

Więcej na hrbusinesspartner.pl

 

Kiedy i jak aktualizować CV?

Analizując swoje CV, możemy dojść do wniosku, że warto wybrać się na dodatkowe szkolenie, zdobyć istotny certyfikat. A może analiza aplikacji skłoni nas do refleksji, że warto zmienić pracodawcę?

przeczytaj więcej na: porady.pracuj.pl

Czy liczba wysłanych CV ma znaczenie?

Najlepiej byłoby dla wszystkich stron, aby wysłać jedną aplikację i dostać tę konkretną ofertę pracy. W ten sposób zaoszczędzilibyśmy trudu zarówno sobie, jak i rekruterom. Wiem jednak, że często trzeba wysłać dziesiątki, jeśli nie setki CV w odpowiedzi na oferty pracy.

przeczytaj więcej na: porady.pracuj.pl

Kobieta-rakieta na obcasach : Ula Zając-Pałdyna

Ten medal jest dla mnie ważny, bo jest pierwszy i dlatego, że był najtrudniejszy do zdobycia.”

więcej na: ladybusiness.pl

Konferencja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Warszawa 2019

HR + M + B = EB, czyli składniki równania na pozytywny wizerunek pracodawcy

Co oznacza wzór: HR + M + B = EB ?

więcej na momentumway.com

Benefity: nie marnujcie tego wsparcia

Rola benefitów rośnie, gdy spada bezrobocie lub przedsiębiorstwa rywalizują ze sobą o specjalistów. Firmy starają się wtedy tym bardziej wyróżnić jako przyjazne, dobre miejsce pracy.

więcej na mycompanypolska.com

Międzynarodowa konferencja naukowa na temat sprawiedliwości wynagrodzeń, Warszawa 2018

Wystąpienie dla absolwentów studiów MBA

Jak skutecznie szukać pracy?

Poszukiwanie pracy to też praca. Warto się do tego procesu przygotować tak, by zakończył się sukcesem. W skutecznym poszukiwaniu pracy może nam pomóc parę czynników. Wiedza o sobie i rynku, odpowiednio przygotowane CV i odrobina szczęścia.

więcej na nf.pl

5 kłamstw w CV, które mają krótkie nogi

„A może by tak zrobić lifting swoich kompetencji i retusz doświadczenia? Od razu CV byłoby ciekawsze!” Jeśli taka myśl zaczyna Cię kusić podczas przygotowywania życiorysu, to odpędź ją szybko. Zabiegi upiększające mogą w efekcie oszpecić Twoją kandydaturę w oczach rekrutera. Niektóre kłamstwa wyjdą na światło dziennie szybciej niż Ci się wydaje!

więcej na manager 24.pl

EVP jako fundament employer brandingu. Wywiad z Ulą Zając z bloga HR na obcasach.

więcej na potkanski.pl

O employer brandingu, contencie w HR i aktywności na LinkedInie

Tym razem na portalu gościmy Panią Urszulę Zając-Pałdynę, autorkę bloga HRnaobcasach.pl, szanowanego eksperta z zakresu HR i employer brandingu. Dzisiaj kilka słów o employer brandingu, contencie w HR i aktywności na LinkedInie.

więcej na hrownia.pl

Polskie blogi HR – poznaj sztukę skutecznej rekrutacji

Wyróżnikiem kolejnego bloga, który znalazł się na naszej liście jest — jak sama nazwa wskazuje — jego kobiecość. Już sama szata graficzna przyciąga wzrok, a jego wartość merytoryczna jest na równie wysokim poziomie.

więcej na nofluffjobs.pl

Jak wrócić na rynek pracy?

Jak wrócić na rynek pracy? Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie, szczególnie po dłuższej przerwie zawodowej. W dzisiejszym odcinku zaprosiłam do rozmowy gościa specjalnego. Kobietę, która nie tylko podpowie jak na rynek pracy wrócić po urlopie macierzyńskim czy wychowawczym, ale sama to przerabiała, bo jest mamą.

wysłuchaj podcastu kuncio.com

Na co zwracają uwagę rekruterzy w CV?

Zdaniem rekruterów biorących udział w badaniu eyetrackingowym przeprowadzonym przez Pracuj.pl, doświadczenie jest kluczowym elementem w CV. To, jakie informacje zamieścimy w CV, jak opiszemy swoje doświadczenie i umiejętności, zadecyduje o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rozmów.

więcej w czasopiśmie Personel i Zarządzanie 7/2015

Na rynku pracy dzieje się dobrze

Polaków głęboka niewiedza o CV

Dokumenty aplikacyjne są przygotowywane przez kandydatów dopiero na etapie poszukiwania lub utraty pracy. Zdarzają się osoby, które na bieżąco aktualizują CV, ale stanowią oni niewielką część. Najwyraźniej Polacy nie zdają sobie sprawy, że to ważne, aby mieć zawsze aktualne CV

więcej na forbes.pl

Jak handlowiec powinien „sprzedać” swoje kompetencje w CV

Powiedzenie „szewc bez butów chodzi” można odnieść do sytuacji handlowców w procesie rekrutacji. Osoby, które w codziennej pracy profesjonalnie wykorzystują najlepsze techniki prezentacji, miewają trudność z przedstawieniem potencjalnemu pracodawcy swoich atutów i kompetencji.

więcej na poranny.pl

Jeśli szukasz pracy, rób to dobrze. CV to połowa sukcesu

Jednymi z najczęściej poszukiwanych przez firmy pracowników są specjaliści handlu i sprzedaży. Z danych Pracuj.pl wynika, że w I kwartale 2015 roku w serwisie tym pojawiło się blisko 41 tys. ogłoszeń skierowanych do tej grupy zawodowej.

obejrzyj „Biznes dla ludzi” w TVN24 Biznes i Świat

Jak przygotować dobre CV? Radzą Urszula Zając-Pałdyna, Joanna Przybylska i Kacper Osiecki

Posłuchaj podcastu „Strefa szefa”

Pracodawca w CV zwraca uwagę przede wszystkim na doświadczenie, a nie zdjęcie

Na co przede wszystkim zwraca uwagę pracodawca patrząc na CV kandydata? Przede wszystkim na jego doświadczenie, ni na zdjęcie. – Kandydaci coraz częściej mają dostęp do dużej ilości informacji, jak tworzyć CV, w jaki sposób przygotować aplikację.

więcej na next.gazeta.pl

„Chodzę na rozmowy kwalifikacyjne, bo lubię”. Mają pracę, nie chcą jej zmieniać, ale robią to dla sportu

 

 

Rekrutowany przekonuje, że motorem napędowym dla niego jest chęć rozwoju, a obecny pracodawca tego nie zapewnia. Natomiast na koniec rekruter dostaje informację, że pracodawca przekonał go do pozostania na stanowisku wyższym wynagrodzeniem

więcej w natemat.pl

Dobra sytuacja na rynku pracy, firmy szukają speców od HR

Barometrem tego, co dzieje się na rynku pracy jest sytuacja specjalistów z branży HR oraz z działów marketingu – mówi Urszula Zając-Pałdyna z grupy Pracuj.pl.

więcej na PolskieRadio24.pl

Perspektywy młodych na rynku pracy? Całkiem dobre!

Jest coraz więcej ofert staży, praktyk, w dodatku płatnych. Firmy zaczynają też kłaść nacisk na to, by zagwarantować umowę o pracę. Wygląda to naprawdę znacznie lepiej niż jakiś czas temu – przekonywała w Czwórce Urszula Zając-Pałdyna, ekspert rynku pracy.

więcej na polskieradio.pl

Udzielanie feedbacku – tych zwrotów lepiej nie używaj

Czego nie mówić? Jakie zdania nie powinny paść z naszych ust?

więcej na erecruiter.pl

5 grzechów głównych rekrutowanych rekruterów

Rekrutacja rekruterów na pewno wymaga większej uwagi, wnikliwości i zaangażowania. Należy dobrze sprawdzić umiejętności kandydata i jego znajomość metod i narzędzi rekrutacyjnych. Takie rozmowy trwają zwykle dłużej niż z kandydatami, którzy nie są rekruterami. Mogą być przyjemne i miłe, jak „swój ze swoim”, ale czasem mogą zostawić kiepskie wrażenie

więcej na erecruiter.pl

Mobilne pokolenie Y – wyzwanie dla rekruterów

Jeśli w jakiejś branży, np. budowlanej czy medycznej zmieniają się przepisy, wprowadza się nowe zasady, uaktualnienia po to, aby iść z duchem czasu, dostosować działania do rzeczywistości, to przedstawiciele tych branż i profesji, muszą się również do tego dostosować. Tymczasem w branży HR nie zawsze widoczne jest podążanie za nowymi wymogami rynku i wykorzystywanie nowych technologii w codziennej pracy

więcej na erecruiter.pl

Długa rekrutacja, czyli co robić, aby kandydaci nie uciekli przed czasem

Kandydaci nie zawsze zdają sobie sprawę, że rekrutacja może trwać nawet dłużej niż miesiąc, że jest procesem złożonym, czasochłonnym, wymagającym wnikliwej i starannej analizy, a także często zaangażowania wielu osób – menedżerów, kierowników. Zwykle rozważamy kilku kandydatów pod kątem danej oferty pracy i po spotkaniu ze wszystkimi podejmujemy dalsze kroki

więcej na erecruiter.pl

W biznesie jak w życiu. Warto mieć wartości.

Wartości są dla firmy jak kod DNA. Mają duży wpływ na jej funkcjonowanie – uważa Urszula Zając-Pałdyna, HR business partner z Grupy Pracuj. Jej zdaniem gdyby w 1993 r. firma Apple nie wydała podręcznika pracownika, w którym sformułowała swe wartości, zapewne nie odniosłaby sukcesu.

więcej na pulshr.pl