Nie sądziłam, że jeden z moich pierwszych wpisów będzie dotyczył polecanej literatury, jednak nie mogę odmówić sobie polecenia Tobie – Drogi Czytelniku ciekawej książki.

Kto mnie dobrze zna ten wie, że uwielbiam czytać. W zasadzie moje życie mogłoby polegać na czytaniu 🙂 Od czasu pojawienia się mojego syna, oscyluję gdzieś pomiędzy Kubusiem Puchatkiem a Królewną Śnieżką, jednak dla wartościowej książki zawsze znajdę czas.

Od kiedy usłyszałam o pojawieniu się „Pracuj na TAK” na rynku wydawniczym, wiedziałam, że prędzej czy później trafi w moje ręce. Ku mojej uciesze stało się to szybciej niż przypuszczałam. Pomimo braku czasu od razu zaczęłam czytać, w samochodzie, u fryzjera, pomiędzy jednym świątecznym pierogiem, a drugim 🙂

O czym jest „Pracuj na TAK”?

W skrócie można powiedzieć, że to historia o tym jak powstał i rozwija się jeden z największych portali pracy w Polsce. Prezes Grupy Pracuj – Przemek Gacek przedstawia czytelnikowi drogę jaką przeszedł, od pojawienia się w głowie pomysłu na firmę, po jego realizację. I nie ma tu żadnego amerykańskiego snu! Jest jasno opisana ścieżka – dobranie odpowiednich ludzi, delegowanie odpowiedzialności i obowiązków, pozyskiwanie klientów, nauka zarządzania, aż wreszcie stworzenie organizacji opartej na misji, wizji i wartościach.

Dla mnie książka jest wartościowa z kilku powodów. Po pierwsze zawiera opis polskich doświadczeń, co jest bardzo cenne, bo brakuje takich pozycji na rynku. Chętnie czytamy amerykańską literaturę (kto nie czytał Steve’a Jobsa?), a przecież polskie firmy też mają się czym chwalić.

Druga rzecz to szczerość i otwartość autora. Przemek nie tylko chwali się sukcesami, które może spokojnie sobie i pozostałym członkom zarządu przypisać, ale też pisze o niepowodzeniach i nie do końca udanych projektach. Tak naprawdę w „Pracuj na TAK” otrzymujemy też jasne instrukcje jak pozyskać i zjednać sobie klienta i myślę, że nie każdy przedsiębiorca jest gotowy, aby podzielić się takimi informacjami z czytelnikami.

Po trzecie historia Pracuj.pl jest dla mnie zaskoczeniem 🙂 W Grupie Pracuj miałam przyjemność spędzić niespełna sześć lat i pomimo wielu rozmów o historii powstania portalu i całej grupy, nie miałam pojęcia o wielu ważnych etapach rozwoju firmy!

Komu polecam „Pracuj na TAK”? Każdemu! To książka dobra zarówno dla kogoś, kto planuje założenie swojej firmy, jak i dla obecnego przedsiębiorcy oraz Kowalskiego, który chce się dowiedzieć czegoś nowego.

Drogi Czytelniku, a Ty jaką polecisz literaturę?

Udostępnij:
Autor wpisu: Ula Zając-Pałdyna
Założycielka HR na obcasach, właścicielka agencji doradztwa personalnego, prawniczka pisząca doktorat z zarządzania.