Dzisiejszy post dojrzewał w mojej głowie dosyć długo, mimo, że był zaplanowany już parę tygodni temu. Potrzebowałam jednak trochę czasu żeby ochłonąć, bo jak się okazało, kilka dni po wizycie w biurze fundacji, o której za chwilę Wam opowiem spotkała mnie strata kogoś bliskiego i współpraca z tą instytucją nabrała nowego wymiaru.

Kiedy zakładałam bloga założyłam, że jego celem będzie dzielenie się moją wiedzą, spostrzeżeniami i nowinkami, które dzieją się w branży HR. Wiedziałam też, że zapewne pojawią się projekty, o których będę chciała wspomnieć lub się Wam nimi pochwalić. Dziś chcę opowiedzieć o jednym z nich, pod którym podpisuję się absolutnie wszystkimi kończynami. To jest to coś co nadaje głębszy sens mojej pracy.

Fundacja NAGLE SAMI

Jakiś czas temu zostałam zaproszona na spotkanie do Fundacji NAGLE SAMI. Jadąc na to spotkanie nie wiedziałam czego mam się spodziewać – poczytałam trochę o działalności fundacji, wiedziałam, że być może będzie pole do współpracy, ale niczego sobie nie obiecywałam. Był przepiękny słoneczny dzień, zielony Żoliborz, a tam miejsce, które wyrwało mnie ze strefy komfortu i przyjemnego poczucia, że wszystko jestem w stanie zaplanować. Znalazłam się w miejscu, w którym dotyka się spraw niezwykle trudnych. I czułam tę misję i zaangażowanie w każdym kąciku biura fundacji, w każdej osobie, z którą miałam przyjemność rozmawiać.

Fundacja NAGLE SAMI powstała w 2011 roku, dwa lata po tym, gdy założycielka fundacji straciła swojego męża i została sama z dwójką maleńkich dzieci. Celem działania fundacji jest pomoc osobom, które podobnie jak ona, straciły kogoś bliskiego. I nie jest to tylko pomoc psychologiczna, choć ta jest w takiej sytuacji niezwykle cenna, ale też wsparcie prawne i organizacyjne, bo gdy umiera ktoś bliski nie mamy głowy do zajmowania się sprawami urzędowymi.

NAGLE ZMIANA wspiera biznes

Dlaczego postanowiłam napisać akurat o działaniu tej fundacji? Ta instytucja łączy w sobie dwa elementy – pomaganie ludziom w potrzebie i aspekt biznesowy, który można nazwać działaniami z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (ang. CSR – Corporate Social Responsibility). W fundacji pracują wyśmienici psychologowie, którzy poza pomocą osobom po stracie, zajmują się także kształtowaniem miękkich kompetencji pracowników i liderów oraz wspierają organizacje w realnej zmianie jakości pracy. W tym obszarze fundacja działa pod szyldem NAGLE ZMIANA i korzystając z ich wsparcia możecie realnie wpłynąć na działanie Fundacji NAGLE SAMI, bo wszelkie środki, które wydacie na szkolenia, konsultacje i warsztaty zostaną spożytkowane na pomoc osobom w potrzebie. W obszarze działalności fundacji są szkolenia miękkie dotyczące efektywności osobistej i kierowania zespołem oraz współpracy, a także wsparcie firm po śmierci pracownika, osoby bliskiej pracownika oraz indywidualne wsparcie doradcze. Muszę przyznać, że nie spotkałam się jeszcze z takimi działaniami na polskim rynku i jestem przekonana, że są one ważne i potrzebne.

Zachęcam Was do zapoznania się z działalnością fundacji. Kiedy będziecie myśleć o rozwoju swoich pracowników lub Was samych, zastanówcie się czy nie warto przy okazji pomóc komuś, kto akurat potrzebuje wsparcia w tak trudnym momencie, jakim jest utrata bliskiej osoby. Szkoląc się i rozwijając możemy robić to dodatkowo w szczytnym celu.

Więcej informacji o działalności Fundacji NAGLE SAMI i NAGLE ZMIANA znajdziecie klikając w banery znajdujące się poniżej.

Udostępnij:
Autor wpisu: Ula Zając-Pałdyna
Założycielka HR na obcasach, właścicielka agencji doradztwa personalnego, prawniczka pisząca doktorat z zarządzania.