Dziś mam ogromną przyjemność polecić Ci, Drogi Czytelniku, genialną pozycję literaturową – książkę, która od jakiegoś czasu jest przez mnie określana mianem biblii Assessment Center. NAVIGO Grupa stworzyła Podręcznik metodologii Assessment/Development Center, który jest odpowiedzią na niewątpliwą lukę na rynku wydawniczym jeśli chodzi o literaturę z obszaru AC/DC.

W książce znajdziemy nie tylko charakterystykę metody, definicje kluczowych pojęć, zasady oraz standardy obowiązujące podczas stosowania AC/DC, ale też proces komunikacji i przebieg projektu opartego o metodę AC/DC. Autorzy przygotowali szereg przykładów oraz narzędzi, które mogą być ogromną pomocą, szczególnie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z ośrodkami oceny. W podręczniku znajdziemy zatem przykładowe kompetencje wraz z rozpisanymi zachowaniami czy też propozycję skali pomiarowej wraz z przykładami zastosowania. W książce zaproponowano także czytelnikowi trzy najczęściej diagnozowane profile kompetencyjne – menedżerski, specjalistyczny oraz sprzedażowy z przypisanymi kompetencjami.

NAVIGO Grupa w swojej publikacji oferuje czytelnikowi możliwość poznania sposobów konstruowania narzędzi diagnozy z przykładami, które ułatwiają samodzielne projektowanie zadań oraz całych sesji AC/DC. Autorzy podzielili się również swoimi wskazówkami dotyczącymi prowadzenia sesji, oceny kompetencji oraz potencjalnych błędów w ocenie. W książce znajdziemy także informacje o tym w jaki sposób przygotować raporty indywidualne oraz przeprowadzić sesje informacji zwrotnych.

Książka, którą dziś polecam jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto projektuje bądź uczestniczy w projektach AC/DC. Jej autorami są konsultanci NAVIGO Grupa, którzy są nie tylko praktykami, ale też mogą pochwalić się działalnością naukową i dydaktyczną.

Tytuł książki: Podręcznik metodologii Assessment/Development Center

Autorzy: Katarzyna Brachowska-Przeniosło, Przemysław Hubisz, Marta Iwankowska-Polskowska, Magdalena Trzepiota.

Polecam!

Udostępnij:
Autor wpisu: Ula Zając-Pałdyna
Założycielka HR na obcasach, właścicielka agencji doradztwa personalnego, prawniczka pisząca doktorat z zarządzania.